۲۰ مهر , ۱۳۹۴

امروزه بیماری ها به طرز شگرفی گریبان گیر مردم و جوامع بشری شده است . این امراض می توانند ریشه از عوامل مختلفی در زندگی ما داشته باشند اما در این میان میتوان یکی از این عامل ها را برتر از دیگر عوامل دانست و آن عاملِ «تغذیه» است .

تغذیه و سلامتی رابطه ی مستقیمی با یکدیگر دارند ، این رابطه به گونه ای است که تغذیه ی صحیح در سلامت اثر مثبت و تغذیه ی نادرست در عدم سلامت و بروز ناهنجاری موثر است .

این روزها در زندگی روزمرۀ انسان ها توجه چندانی به سبک تغذیه نمی شود .که این عدم توجه ، موجب بیماری های بسیاری می شود که نه تنها جسم ، بلکه روح و روان فرد را نیز تحت تأثیر قرار می دهد .

به همین خاطر « اصلاحِ این سبک بسیارلازم و ضروری به نظر می رسد و گام اول در این اصلاح ، روی آوردن به غذا های فصلی است ؛ یعنی تطبیق بدن با آب و هوا ، رستنی ها ، میوه ها و غذا هایی است که مردم بایستی در همان فصل از سال تناول نمایند»*

کتابی که در این بخش برای معرفی در نظر گرفته ام ، کتاب « پنجاه و دو هفته سلامتی در ایران » به کوشش و قلم دکتر مهدی اکبری و خانم میترا بهمن پور می باشد که در مراغه به چاپ رسیده است.

52 هفته سلامتی در ایران

یکی از ویژگی های مفید و کاربردی در این کتاب ، برنامه ای بودنِ آن است ، به طوری که طبق اصولِ دوازده ماهه ی سال ، هر ماه چهار هفته را در خود جای داده است و هر هفته دارای برنامه ای مفید پیرامون تغذیه و سلامتی می باشد . در هر یک از هفته ها دو یا چند مورد از میوه ها ، گیاهان یا غذا های مربوط به آن زمان از سال معرفی شده است. این کتاب را برای تمام خانواده هایی که به سلامت و تغذیۀ خود و خانواده اهمیت می دهند توصیه میکنم ، باشد که جامعه ای سالمتر بسازیم .

به عنوان نمونه ، خلاصه ای از یک گیاهِ مربوط به هفته ی چهارم مهر ماه نوشته شده است :

……………………

به شیرین دارای طبیعتی گرم و معتدل می‌باشد ولی به ترش، طبیعتی تر و خشک دارد.

ترکیبات شیمیایی: به حاوی آب، موادّ قندی و کربوهیدرات‌ها، خاکستر، کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم، تیامین، رایبوفلاوین، نیاسین، سدیم، ویتامین‌های A، B، C و PP، اسیدمالیک و تانن است.

خواص درمانی: به طور کلّی آب به را برای درمان استفراغ می‌توان قبل از غذا استفاده نمود. آب به، نرم کننده سینه بوده و برای درمان تنگی نفس بسیار مفید می‌باشد. به در اخلاط خونی، قی، ورم حاد روده و بند آوردن خونریزی بدن مفید است. همچنین تقویت کننده معده، مقوّی قلب و دماغ، فرح‌آور و اشتهاآور بوده و ترشّح ادرار را زیاد می‌نماید. از سوی دیگر به، مسدود کننده‌ مجاری عروق بوده و درد شدید مجرا را درمان می‌کند.

شست‌وشوی مهبل با آب به، برای رفع سوزش مجرای ادرار نافع و جراحات مجرا را التیام می‌بخشد و در استعمال خارجی به صورت تزریقات خارجی، برای درمان افتادگی رحم و استفاده از آن به صورت تنقیه، در افتادگی رکتوم کاربرد دارد.

خوردن مربای شکوفه به، موجب تقویت سینه، قلب و اعضای داخل شکم شده و برای خفقان گرم مفید است. در خون‌ریزی‌های رحمی، بواسیری و ترشحات مهبلی اثر مفید دارد و کاهش دهنده ترشحات بزاق است.

می‌توان از جوشانده به همراه با قند، برای درمان ورم حاد روده استفاده نمود و به علت داشتن تانن، در سل ریوی و همچنین در دیر هضمی غذا مؤثر است.

دانه به: دانه به، به علت داشتن موسیلاژ و آمیگدولین برای درمان ترک پستان، شکاف، سرمازدگی و تحریکات جلدی مؤثر است. همچنین برگ درخت به، حاوی گلوکزید مولد اسید سیانیدریک بوده و آرام کننده و مسکّن محسوب می‌شود.

مقدار و طریقه مصرف: در هفته چهارم مهرماه، خوردن به، قلب را تقویت نموده و با بیماری‌های فصل پاییز مقابله می‌نماید. بهتر است هر روز یک به را رنده کنید و میل نمایید. خشکی پوست که در پاییز بیشتر می‌شود، با خوردن به از بین می‌رود. در این هفته اگر هر روز ۱۰ الی ۱۵ عدد دانه به را در آب گرم بیندازید و بعد از دو ساعت لعاب آن را بنوشید، از خشونت سینه و سرفه‌های پاییزی جلوگیری می‌کند. همچنین دم‌کرده برگ به نیز در ناراحتی‌های قلبی، رفع دلتنگی و برخی از عفونت‌های رحمی خانم‌ها بسیار مؤثر خواهد بود.

تذکر: به شیرین و خام، برای افراد گرم‌مزاج مضر است. همچنین باید توجه داشت که دانه به بدون پوست در ترکیب با آب، باعث به وجود آمدن اسید سیانیدریک شده و عامل مسمومیت می‌شود.

………………..

امید است که مورد استفاده و رضایت عزیزان قرار بگیرد .

متن علامتگذاری شده /*/ از مقدمۀ کتاب « پنجاه و دو هفته سلامتی در ایران»  انتخاب شده است .

درباره نویسنده: آرش راوندی

مشاهده تمامی پست های

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *